Кто такой QA Engineer, QC Engineer и Software Engineer in Test Хабр

Якщо в програмі курсу немає хоча б основ автоматизації тестування, краще пошукайте інший. Створити портфоліо для QA складно, оскільки, здається, що роботодавцю і показати нічого — немає наочних даних, програмного коду тощо. Але QA-інженер має певні завдання, що стосуються тестування. Тож ти можеш написати тестовий приклад і підготувати звіт про помилки.

Чи є переваги у світчерів перед тими, хто має профільну освіту й від початку був націлений на кар’єру QA? Часом ті, хто має профільну освіту, просідають у soft skills. До прикладу, у вмінні комунікувати й ладнати з людьми. А ті ж світчери, які, скажімо, мають педагогічну освіту, легко з цим справляються.

Що входить в обов’язки QA-engineer?

А коли проходиш десятки та сотні співбесід, то можна заплутатися в тому, що це за компанія. Круто, коли компанія продуктова та можеш зрозуміти, що вона розробляє. А для більшості аутсорсу — компанія, це величезний набір різних проєктів. Моїм неймовірним і постійним козирем була англійська. І ті, хто стверджує, ніби цю навичку можна опустити, ніби вона не є такою ж важливою, як технічні знання, дуже помиляються.

Тоді, якщо немає відповідального за автоматизацію QA, внести необхідні правки зможе сам розробник. Але якщо ви хочете чи змушені почати автоматизувати якоюсь іншою мовою, нічого страшного. Краще хоч якась автоматизація, ніж коли її немає взагалі. Перша компанія, де я працював, спеціалізувалася на big data. Команда допомагала будувати бізнеси та покращувати продукти, збираючи інформацію про дії користувачів на ресурсі.

Навчайтесь із задоволенням. Працюйте з натхненням.

Також важливо розуміти наявні ризики, оскільки тестування зазвичай є останньою фазою процесу розробки перед випуском продукту. Шлях до вершин майстерності QA неблизький, але цілком під силу всім. Не варто гнатися за високими ставками та крутими посадами на старті кар’єри, краще поетапно підвищувати градацію та вивчати нові техніки та методики роботи. Благо зараз публікується велика кількість IT-вакансій, які дозволяють одночасно набратися досвіду і добре заробити. Як правило, цю спеціальність не можна опанувати у вищих навчальних закладах, на відміну від інших IT-спеціальностей.

Але в кожному проєкті є свої цікаві задачі, які входять до спільних завдань команди, і тестувальники беруть у них безпосередню участь. Хороший тестувальник не сидить на одному місці, а постійно розвивається в цій професії, підвищує свій рівень. qa engineer це Тим більше, що існує не один напрямок у тестуванні. Серед технічних навичок, крім загальних та специфічних технологій, потрібно знати теорію тестування, яка надасть уже відомі та перевірені часом способи вирішення класичних проблем.

Что делает QA engineer?

Інші шляхи розвитку стосуються зміни професії. З одного боку, вони базуються на професійних навичках і технічній підготовці. Якщо тобі цікаво вивчати мови програмування, ти можеш працювати в QA і паралельно знайомитися з мовами. А якщо ти відчуєш, що програмування — це твоє, то можеш змінити професію і продовжити працювати вже як розробник. Багато компаній надають можливість такої перекваліфікації, оскільки вони зацікавлені у зростанні власних працівників.

  • Саме задля нього 54% ​​опитаних обрали сферу ІТ..
  • Для чого витрачати свій час на поїздки в транспорті чи працювати в одному і тому ж самому офісі якщо приємніше працювати вдома або паралельно подорожувати.
  • Якщо Ви будете впевнено і розкрито відповідати на поставлені питання, що стосуються конкретної вакансії і того, що Ви вказали в резюме, то знайти роботу не складе проблеми.
  • Цей етап дуже важливий та часто дає змогу помітити те, що раніше пропустили або не покрили сповіщеннями.
  • Не минуло й двох років, як він став middle QA на своєму проєкті.

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв’яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання. Головний мінус роботи, як відзначають QA-інженери – монотонна складова роботи, особливо на початку кар’єри.

Кто такой QA Engineer, QC Engineer и Software Engineer in Test

Тестувальник – це перша людина, в руки якої потрапляє програмне забезпечення – гра, додаток тощо. В Україні відмінності між посадами QA і тестувальника ПЗ майже відсутні, і на практиці це одне і те ж. Хоча теоретично тестувальник тестує продукт як результат, а QA працює над забезпеченням процесів, які можуть підвищити якість ПЗ в цілому. QA можна вивчити за кілька місяців, і ви знатимете так багато інформації, що зможете почати свою кар’єру відразу після закінчення курсу.

Удосконалення продукту стає одним з головних і важливих аспектів в роботі бізнесу. Досягати успіху компаніям допомагають фахівці з контролю якості. Вони відрізняються стеками, підходами, але мета одна — перевіряти і забезпечувати стандарти продукту. Quality Assurance (забезпечення якості) – це превентивний процес, завданням якого є забезпечення якості продукту в майбутньому.

Как это может выглядеть на практике?

Manual QA писав тест-кейси, а Automation QA покривав продукт автотестами відповідно до них. Зараз ми йдемо до того, щоб розмити кордони між цими командами, аби Manual QA більше закривали свої потреби в автоматизації, тобто перетворювалися вже на General QA. Після запуску продукту обов’язково потрібно налаштувати аналітику. Вже з даними щодо користувачів саме вашого застосунку точно визначте платформи, пристрої, екрани, операційні системи, якими користуються юзери.

Тестувальник повинен пропускати через себе великі обсяги інформації, будувати логічні ланцюжки та передбачати, де може ховатися баг. Тут інженеру QA необхідно розбиратися в навичках програмування. Також необхідне вміння дивитися на продукт з точки зору кінцевого користувача. Створення посібників зі стандартів якості компанії для розробників. Як компанії виживають в умовах дедалі більшої орієнтації ринку праці на кандидатів?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *